Zapraszamy na wystawę malarstwa Iwony Teodorczuk-Możdżyńskiej, która zabiera widza do wspólnego przeżywania i – w efekcie – do zainicjowania zmiany. Artystka zapisuje tytuły swoich obrazów w nawiasach kwadratowych – tak jak robił to Marek Kijewski – podkreślając w ten sposób, że tytuły wskazują zaledwie jeden z wielu możliwych wariantów odczytania przedstawionych w nich treści i sensów.
Iwona Teodorczuk-Możdżyńska wierzy, że refleksje i doznania, wywołane przez obrazy mogą stać się inspiracją do jednostkowej, wewnętrznej przemiany, mogą również zainicjować cały ciąg kolejnych mikrozdarzeń, których efektem będzie zmiana relacji kształtujących świat zewnętrzny.
Pomimo zadawania pytań o możliwość wywołania zmiany, przedstawiony na wystawie fragment twórczości artystki nie stanowi obrazkowego podręcznika inżynierii społecznej. W twórczości artystki rzeczywistość zewnętrzna jest wielowymiarowo powiązana ze światem wewnętrznym. Każdy zatem z umieszczonych na wystawie obrazów jest przez malarkę głęboko, wewnętrznie przeżyty, zaś każde płótno zawiera ślad emocji, wydarzeń lub historii, które ją poruszają.
Poszukuje ona związanych z przeżyciem estetycznym form, które przez znaki, symbole pozwalają zbliżyć się do życia, a także do problemów pochodzących z trudno uchwytnej teraźniejszości. Większości prac artystki towarzyszą krótkie teksty, które uzupełniają przekaz wizualny.
wernisaż: 2 marca o godzinie 18:00
miejsce: Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa